ODDÍLOVÁ VÝZVA: JUNIOR

Zadat splnění úkolu (odkaz)

1. Tři dny bez sociálních sítí

V době, kdy jsme internetem naprosto pohlceni, je zcela na místě dát si jednou za čas něco jako detox. J Povoleno je používat e-mail a řešit neodkladné školní či pracovní záležitosti. Dnem je myšleno přesně 24 hodin.

2. Vylez na beskydský vrchol

Tak schválně, kolikrát za rok jsi navštívil Beskydy? Máme to kousek, tak je škoda toho nevyužít! Tento úkol fotodokumentuj.

3. Nauč se jakoukoli stojku

Stojka patří mezi základní gymnastické dovednosti. Počítá se jakákoliv, o zeď, na rukou, na hlavě.. je to jenom na tobě. Jelikož patříš do kategorie Junior, může tě při stojce někdo přidržovat. Tento úkol fotodokumentuj.

4. Vyraž na sbírání odpadků

Je jich spousta a jsou všude. pojďme s tím něco udělat! Můžeš vyjít sám, s kamarády nebo se přidat k organizované skupině, která tyto akce pořádá pravidelně. Tento úkol fotodokumentuj.

5. Den bez tlačítek

A když bez tlačítek, tak bez tlačítek 😉 Počítají se tlačítka telefonu, znamení pro výstup v MHD, ovladače, výtahy.. prostě všechno, co se dá zmáčknout! Můžeš si vybrat kterýkoli den v týdnu. Dnem je myšleno 24 hodin.

6. Tři dny pij pouze čistou vodu

Káva, čaj nebo sladké limonády jsou sice moc dobré, ale naše tělo si potřebuje občas odpočinout. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

7. ,,Tajný“ dobrý skutek

Není třeba se vždy chlubit tím, co jsi udělal pro druhé. Právě takový tajný skutek má ještě větší hodnotu, protože hřeje u srdce jen tebe a nečekáš za něj obdiv nebo poděkování. Například v paneláku zameť společnou chodbu, ve škole srovnej poházené boty v šatně, skutek sdělíš pouze tomu, kdo ti jej podepíše.

8. Máš naruby ponožky!

Vyzkoušej si 3 dny v kuse nosit jeden kus oblečení naruby, pokaždé ale něco jiného! Ponožky se počítají jako 1 kus a musí to být něco, co na sobě budeš mít opravdu celý den, takže třeba čepice není úplně vhodná ;). Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát. Tento úkol fotodokumentuj.

9. Nakresli svůj autoportrét

Zkus nakreslit, jak vidíš sám sebe, bez předlohy, na velikost A4, barevně. Pusť uzdu své fantazii! Obrázek pak můžeš přinést do klubovny J

10. Co hodina, to 10 dřepů

Zkus to po dobu jednoho dne . Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

11. Začni plnit odborku!

Úkol ti bude uznán, pokud u odborky budeš mít na konci plnění výzvy aspoň polovinu podpisů. Počítá se pouze ta odborka, se kterou jsi doteď nezačal plnit.

12. Ranní rozcvička

Zkus se po dobu 1 týdne každé ráno alespoň protáhnout. Uvidíš, že se budeš hned cítit lépe.

13. Připrav si hru na schůzku

Domluv se s někým, kdo za schůzky odpovídá a uvidíš, že bude určitě rád, když mu někdo pomůže.

14. Pozdravit je slušnost

Jeden VŠEDNÍ den pozdrav každého, koho potkáš samozřejmě jsme přemýšlející lidé a tak nebudeme např. v přeplněném autobuse zdravit všech 50 lidí, ale jen ty, vedle kterých sedíme nebo jsou v naší bezprostřední blízkosti. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

15. Pomáháme

Přispěj na dobročinnou organizaci, kup granule pejskům v útulku nebo prostě jenom daruj své staré plyšáky a oblečení potřebným. Myslím, že každý z nás přijde sám na to, jak může nejlépe pomoci. Tento úkol fotodokumentuj.

16. Týden bez sprostých slov

Záleží na vašem svědomí a čestnosti. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

17. Nauč se novou deskovku

A rovnou si ji zahraj s kamarády, v oddíle nebo s rodinou!

18. Přečti si knihu

A pak nám všem můžeš povyprávět, o čem byla.

19. Pošli pohled/dopis prarodičům

Dopisy jsou krásná věc a je škoda na ně zapomínat. A navíc, věřím tomu, že babička s dědou budou mít určitě velkou radost!

20. Dej mámě/tátovi kytičku

Dej si záležet aby kytička byla hezká a udělala radost! 🙂

21. Upeč něco dobrého

A poděl se o to s kamarády nebo s rodinou. Tento úkol fotodokumentuj.

22. Pozoruj a urči 3 souhvězdí

Počkej si, až se setmí a najdi 3 tobě neznámá souhvězdí a zjisti jejich název. Na pomoc si můžeš vzít mapu noční oblohy.

23. Zahraj si venku kuličky

Tento úkol fotodokumentuj

24. Tři dny bez sladkého

Je to sice kruté, ale plníme přece výzvu. Navíc, cukr je droga a čím méně na ní budeme závislí, tím lépe. Počítají se pouze cukrovinky, zákusky, čokolády a podobně, ovoce a podobně konzumujte v klidu dál. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

25. Nauč se nazpaměť všech 25 úkolů
Close Menu