ODDÍLOVÁ VÝZVA: MASTER

Zadat splnění úkolu (odkaz)

1. Týden bez sociálních sítí

V době, kdy jsme internetem naprosto pohlceni, je zcela na místě dát si jednou za čas něco jako detox. Povoleno je používat e-mail a řešit neodkladné školní či pracovní záležitosti. Dnem je myšleno přesně 24 hodin.

2. Vylez na alespoň 3 vrcholy z: Lysá hora, Ondřejník, Kněhyně, Smrk, Travný, Velký Javorník, Čertův mlýn, Radhošť, Ostrý

Tak schválně, kolikrát za rok jsi navštívil Beskydy? Máme to kousek, tak je škoda toho nevyužít! Tento úkol fotodokumentuj.

3. Nauč se jakoukoli stojku

Stojka patří mezi základní gymnastické dovednosti. Počítá se jakákoliv, o zeď, na rukou, na hlavě, je to jenom na tobě. Tento úkol fotodokumentuj.

4. Vyraž na sbírání odpadků

Je jich spousta a jsou všude. pojďme s tím něco udělat! Můžeš vyjít sám, s kamarády nebo se přidat k organizované skupině, která tyto akce pořádá pravidelně. Tento úkol fotodokumentuj.

5. Den bez tlačítek

A když bez tlačítek, tak bez tlačítek 😉 Počítají se tlačítka telefonu, znamení pro výstup v MHD, ovladače, výtahy.. prostě všechno, co se dá zmáčknout! Můžeš si vybrat kterýkoli den v týdnu. Dnem je myšleno 24 hodin.

6. Týden pij pouze čistou vodu

Káva, čaj nebo sladké limonády jsou sice moc dobré, ale naše tělo si potřebuje občas odpočinout. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

7. ,,Tajný“ dobrý skutek

Není třeba se vždy chlubit tím, co jsi udělal pro druhé. Právě takový tajný skutek má ještě větší hodnotu, protože hřeje u srdce jen tebe a nečekáš za něj obdiv nebo poděkování. Například v paneláku zameť společnou chodbu, ve škole srovnej poházené boty v šatně.. skutek sdělíš pouze tomu, kdo ti jej podepíše.

8. Máš naruby ponožky!

Vyzkoušej si 5 pracovních dní v kuse nosit jeden kus oblečení naruby, pokaždé ale něco jiného! Ponožky se počítají jako 1 kus a musí to být něco, co na sobě budeš mít opravdu celý den, takže třeba čepice není úplně vhodná ;). Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát. Tento úkol fotodokumentuj.

9. Nakresli svůj autoportrét

Zkus nakreslit, jak vidíš sám sebe, bez předlohy, na velikost A4, barevně. Pusť uzdu své fantazii! Obrázek pak můžeš přinést do klubovny.

10. Co hodina, to 20 dřepů

Zkus to po dobu jednoho dne . Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

11. Splň odborku!

Úkol ti bude uznán, pokud u odborky budeš mít na konci plnění výzvy aspoň polovinu podpisů. Počítá se pouze ta odborka, se kterou jsi doteď nezačal plnit.

12. Ranní rozcvička

Zkus se po dobu 1 měsíce každé ráno alespoň protáhnout. Uvidíš, že se budeš hned cítit lépe.

13. Připrav si program na schůzku

Domluv se s někým, kdo za schůzky odpovídá a uvidíš, že bude určitě rád, když mu někdo pomůže.

14. Pozdravit je slušnost

Jeden VŠEDNÍ den pozdrav každého, koho potkáš. Samozřejmě jsme přemýšlející lidé a tak nebudeme např. v přeplněném autobuse zdravit všech 50 lidí, ale jen ty, vedle kterých sedíme nebo jsou v naší bezprostřední blízkosti. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

15. Pomáháme

Přispěj na dobročinnou organizaci, kup granule pejskům v útulku nebo prostě jenom daruj své staré plyšáky a oblečení potřebným. Myslím, že každý z nás přijde sám na to, jak může nejlépe pomoci. Tento úkol fotodokumentuj.

16. Týden bez sprostých slov

Záleží na vašem svědomí a čestnosti. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

17. Nauč se novou deskovku

A rovnou si ji zahraj s kamarády, v oddíle nebo s rodinou!

18. Přečti si knihu

A pak nám všem můžeš povyprávět, o čem byla.

19. Pošli pohled/dopis prarodičům

Dopisy jsou krásná věc a je škoda na ně zapomínat. A navíc, věřím tomu, že babička s dědou budou mít určitě velkou radost!

20. Dej mámě/tátovi kytičku

Dej si záležet, aby byla hezká a udělala radost!

21. Upeč něco dobrého

A poděl se o to s kamarády nebo s rodinou. Tento úkol fotodokumentuj.

22. Pozoruj hvězdy dalekohledem a urči 3 souhvězdí

Počkej si, až se setmí a najdi 3 tobě neznámá souhvězdí a zjisti jejich název. Na pomoc si můžeš vzít mapu noční oblohy.

23. Zahraj si venku kuličky

Tento úkol fotodokumentuj.

24. Uvaž 6 základních pod 40 sekund

Pro některé hračka, ale pro některé opravdová výzva! Tak snad to příští rok už konečně vyhrajeme.

25. Dva týdny bez masa

Produkce masa a obecně živočišných výrobků je velmi nákladná na zdroje a vytváří výraznou uhlíkovou stopu. Zkusme tedy alespoň omezit jejich konzumaci a po dobu těchto 2 týdnů objevovat nové alternativy, kterých teď už opravdu není málo!

26. Za svoje hranice

Co je tím myšleno? Vyber si jakoukoli dovednost, kterou by ses chtěl naučit nebo ve které by ses chtěl zlepšit a dej si nějaký měsíční cíl (např. chci se za měsíc naučit na kytaru 5 nových písniček, chci za měsíc uběhnout 7km o 30 sekund rychleji apod.). Pokud to dokážeš, můžeš si toto políčko odškrtnout .

27. Daruj oddílu něco užitečného

Nemusí to být nic velkého nebo drahého. Tento úkol konzultuj s vedoucím oddílu.

28. Kup si něco ,,z druhé ruky“

Proč kupovat všechno nové, když věcí je už na světě víc než dost? Pořídit si můžeš oblečení v sekáči, starý nábytek z bazaru nebo cokoli, co zrovna potřebuješ.

29. Týden bez auta

Prospějete nejen planetě, ale i svému zdraví. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

30. Vař pro někoho celý víkend

Šťastlivec (nebo skupina šťastlivců) si nesmí sám připravit snídani, oběd a večeři, vše budeš mít na starost ty! Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

31. Udělej někomu masáž

Přijď za někým a zeptej se ho, jestli chce masáž a čeho.

32. Připrav si program na  jeden den výpravy!

Určitě máš plno nápadů a už se těšíš na výpravu, dej dokupy celý výpravový den a pošli ho někomu z delfínů. Dej si na tom záležet, aby si všichni výpravu užili.

33. Udělej si doma generální úklid

Je to třeba, aspoň jednou za čas.

34. Pět dní bez sladkého

Je to sice kruté, ale plníme přece výzvu. Navíc, cukr je droga a čím méně na ní budeme závislí, tím lépe. Počítají se pouze cukrovinky, zákusky, čokolády a podobně, ovoce a podobně konzumujte v klidu dál. Den = čas od probuzení do té doby, než jdeš spát.

35. Nauč se nazpaměť všech 35 úkolů
Close Menu